Conversion Manager (obsługa leadów)
Pisze i dzwoni do graczy, którzy się zarejestrowali, ale nie wpłacili pieniędzy, i doprowadza ich do pierwszego depozytu (FTD), a potem do kolejnego.
Conversion Manager (obsługa leadów), Malta i Cypr, middle: €1 800–2 500 miesięcznie brutto · dane SpinHire na
Kto to jest i czym się zajmuje?
Ludzie rejestrują się z reklam, ale spora część nigdy nie zasila konta. Conversion manager, w środowisku arbitrażowym zwany „obrabotczykiem”, przejmuje tych graczy: pisze na Telegramie lub WhatsAppie, czasem dzwoni, tłumaczy, jak wpłacić i odebrać bonus, odpiera obiekcje i doprowadza do FD, a potem do RD. W zespołach z lejkami pierwszy kontakt często prowadzi bot lub AI, a człowiek wchodzi już przy ciepłych leadach. Praca jest zmianowa, według gotowych skryptów, na dziesiątkach rozmów jednocześnie, z raportem w CRM na koniec dnia. Retention manager pracuje już z graczami po depozycie i polityką bonusową, CRM manager buduje masowe wysyłki i segmenty. Conversion manager domyka konkretnego człowieka w osobistej rozmowie.
Za co odpowiada
- Szybka obsługa przychodzących leadów po rejestracji na Telegramie, WhatsAppie lub telefonicznie
- Doprowadzenie do pierwszego depozytu (FD/FTD) i kolejnego (RD)
- Praca według skryptów, odpieranie obiekcji, pomoc przy wpłacie
- Prowadzenie każdej rozmowy i statusu leada w CRM
- Przekazywanie graczy po depozycie do działu retencji lub VIP
- Raport po zmianie: leady, FD, RD, średni depozyt
Jakich wskaźników używa się do oceny?
- Konwersja rejestracji do FTDFirst Time Deposit: a new player's first deposit
- Liczba FD i RD na zmianę
- Średnia kwota pierwszego depozytu
- Czas pierwszej odpowiedzi do leada
Co powinieneś umieć?
Umiejętności zawodowe
- Sprzedaż przez czat i telefon
- Odpieranie obiekcji według skryptu
- Prowadzenie wielu rozmów jednocześnie
- Praca w CRM i Google Sheets
- Znajomość bonusów i metod wpłat pod GEO
Cechy osobiste
- Odporność na stres i odmowy
- Punktualność i dyscyplina zmian
- Naturalny język i empatia
Narzędzia
Języki: Pod WNP potrzebny jest rosyjski lub ukraiński. Na Europę, Latam i Afrykę wymagany jest angielski, hiszpański, portugalski lub francuski na poziomie komunikatywnym.
Ile płacą: wynagrodzenia według poziomu
Widełki podane są w euro miesięcznie brutto (przed opodatkowaniem), bez premii. Dane pochodzą z ofert pracy w branży i ofert zgłaszanych przez kandydatów; liczby to punkt odniesienia, nie gwarancja.
Malta i Cypr
| Poziom | Zakres wynagrodzeń, €/miesiąc | Mediana |
|---|---|---|
| Junior | €1 300 – €1 700 | €1 500 |
| Middle | €1 800 – €2 500 | €2 150 |
| Senior | €2 700 – €3 600 | €3 150 |
| Head / Lead | €3 800 – €5 000 | €4 400 |
Polska, Rumunia, kraje bałtyckie
| Poziom | Zakres wynagrodzeń, €/miesiąc | Mediana |
|---|---|---|
| Junior | €1 000 – €1 400 | €1 200 |
| Middle | €1 500 – €2 100 | €1 800 |
| Senior | €2 300 – €3 100 | €2 700 |
| Head / Lead | €3 300 – €4 500 | €3 900 |
Zdalnie · Tbilisi, Erywań, Kijów
| Poziom | Zakres wynagrodzeń, €/miesiąc | Mediana |
|---|---|---|
| Junior | €600 – €1 000 | €800 |
| Middle | €1 000 – €1 600 | €1 300 |
| Senior | €1 800 – €2 600 | €2 200 |
| Head / Lead | €2 800 – €4 000 | €3 400 |
Bonusy: Główny dochód jest zmienny: procent od sumy depozytów (często około 10%), stała stawka za każdy FTD lub premia za średni depozyt. Podstawa jest niewielka, mocni conversion managerowie dochodzą łącznie do 1500–2000 $ miesięcznie.
Jak wejść do zawodu
Z call center, sprzedaży telefonicznej i czatowej, supportu. Wiele zespołów przyjmuje tylko z co najmniej 4–6 miesiącami doświadczenia w obsłudze leadów, ale są też oferty ze szkoleniem od zera.
Godziny pracy: Grafik zmianowy 2/2, 3/3 lub 6/1, zmiany po 10–12 godzin, często wieczorem i w nocy pod strefę czasową GEO. Prawie zawsze zdalnie, potrzebny stabilny internet i komputer.
Zapotrzebowanie rynku: Zatrudniają zespoły arbitrażowe i projekty in-house w gamblingu i bettingu, które kierują ruch na Telegram i komunikatory. Szczególnie potrzebni są ludzie pod Europę, Latam i GEO Tier-1 ze znajomością języków.
Dokąd rosnąć dalej
Oferty pracy na tę rolę
Obecnie nie ma wolnych stanowisk według dokładnego tytułu. Zajrzyj lista ogólna lub zapisz się na powiadomienia – rola pojawia się średnio kilka razy w miesiącu.
Często zadawane pytania
Czym conversion manager różni się od retention managera?
Conversion manager pracuje z graczami, którzy jeszcze ani razu nie wpłacili, i doprowadza ich do pierwszego depozytu. Retention manager pracuje z graczami po depozycie: utrzymuje ich, odzyskuje, zarządza bonusami.
Czym conversion manager różni się od CRM managera?
CRM manager buduje automatyczną masową komunikację według segmentów. Conversion manager prowadzi żywą, osobistą rozmowę z każdym leadem i domyka go ręcznie.
Ile zarabia conversion manager?
Podstawa przy pracy zdalnej to zwykle 600–1600 €, główny dochód daje procent od depozytów lub stawka za FTD. Doświadczeni conversion managerowie dochodzą do 1500–2500 $ miesięcznie.
Powiązane zawody
Wciąż w kierunku „Marketing i CRM”
Szukasz conversion manager (obsługa leadów) a do zespołu?
Opublikuj ofertę pracy za 49 € - pojawi się ona w wyszukiwarce, w kierunku „Marketing i CRM” i na tej stronie.
Dodaj ofertę pracy →