Krótko: na 30 września 2026 w indeksie SpinHire jest 7 539 otwartych ofert iGaming od 482 firm. Od 2 września aktualny przekrój wzrósł o 34,5%. Najwięcej przybyło w „Operacjach kasyna” (+1 243 oferty) i w supporcie graczy (prawie trzykrotnie). Udział pracy zdalnej spadł z 41,8% do 23,3%, a wynagrodzenie nadal pokazuje 8% ogłoszeń.

To pierwsze wydanie Hiring Pulse — comiesięcznego przekroju rekrutacji w iGaming. Ukazuje się w dniach SBC Summit w Lizbonie (29 września — 1 października 2026), kiedy połowa branży rozmawia o rekrutacji przy stoiskach. Zrzut wykonano 30 września 2026: wszystkie liczby poniżej pochodzą z publicznych API indeksu SpinHire z tego dnia. Stała strona miesiąca z aktualnymi wykresami — spinhire.io/market/2026-09.

Pięć najważniejszych liczb września

WskaźnikSierpieńWrzesieńZmiana
Otwarte oferty w miesiącu3 8927 575+94,6%
Nowe oferty w miesiącu4 5057 132+58,3%
Firmy z ofertami324502+54,9%
Udział ofert z wynagrodzeniem7%8%+1 p.p.
Aktualny przekrój, 2 → 30 września5 6017 534+34,5%

Liczby miesięczne i szereg dzienny liczy się różnie. „Otwarte w miesiącu” to wszystkie oferty, które choć raz były aktywne w ciągu miesiąca, dlatego 7 575 to więcej niż 7 539 w przekroju na 30 września. Aktualny przekrój to liczba ofert otwartych w konkretnym dniu. Najniższy punkt września to 11 września, 5 557 ofert; dalej szereg rósł prawie bez spadków i zakończył miesiąc na maksimum.

Napływ nowych ogłoszeń jest nierówny. W tygodniu do 20 września do indeksu trafiło 1 597 nowych ofert — szczyt miesiąca, w tygodniu do 24 września — 573, minimum. Przed dużymi konferencjami pracodawcy otwierają role falami i wrzesień to pokazuje.

Obszary: kasyno rośnie, development się kurczy

Poniżej dziesięć obszarów indeksu, aktualny przekrój z 2 i 30 września.

Dział2 wrz.30 wrz.ZmianaUdział
Operacje kasyna1 6812 924+73,9%38,8%
Tworzenie gier1 4381 071−25,5%14,2%
Marketing i CRM582756+29,9%10,0%
Kadra zarządzająca442608+37,6%8,1%
Wsparcie graczy161465+188,8%6,2%
Afiliacja i media buying299433+44,8%5,7%
Finanse, prawo i HR285400+40,4%5,3%
Compliance i AML338288−14,8%3,8%
Dane i BI188278+47,9%3,7%
Płatności i antyfraud110168+52,7%2,2%

„Operacje kasyna” to teraz prawie cztery oferty na dziesięć. To role VIP, retention, ryzyka i produktowe wokół kasyna live i slotów. Support graczy urósł procentowo najmocniej: ze 161 do 465 ofert. Na poziomie zawodów widać to jeszcze wyraźniej: agent wsparcia — najliczniejsza rola w indeksie, 460 ofert, wynagrodzenie orientacyjne według SpinHire — €2 100–2 800 miesięcznie.

Dwa obszary się skurczyły. „Tworzenie gier” straciło 367 ofert, compliance — 50. Przy tym backend developer platformy pozostaje drugim zawodem pod względem liczby ofert (420, orientacyjnie €4 000–5 500), a analitycy BI i data engineerowie razem mają 450 ofert. Developerów nie przestano zatrudniać — po prostu reszta branży zatrudnia szybciej.

Kraje: Wielka Brytania i USA wyprzedziły Maltę

Lokalizacja2 wrz.30 wrz.Zmiana
Zdalnie (bez kraju)2 0721 325−36,1%
Kraj nie podany6611 102+66,7%
Wielka Brytania252731+190,1%
Stany Zjednoczone264673+154,9%
Malta326573+75,8%
Bułgaria146266+82,2%
Polska111235+111,7%
Grecja168194+15,5%
Ukraina100176+76,0%
Republika Południowej Afryki70168+140,0%
Cypr69146+111,6%

Na początku września Malta była pierwszym krajem indeksu, pod koniec miesiąca wyprzedziły ją Wielka Brytania (731) i USA (673). Pod koniec miesiąca do dwunastu największych lokalizacji weszły Niemcy — 149 ofert. Bułgaria i Polska podwoiły się i utrzymują się na poziomie 235–266 ofert, Cypr też urósł dwukrotnie.

Najbardziej zauważalny ruch dotyczy formatu. 2 września zdalnych było 2 344 z 5 601 ofert (41,8%), 30 września — 1 754 z 7 534 (23,3%). Oferty stacjonarne w tym samym czasie wzrosły z 3 146 do 5 581 i stanowią 74,1% przekroju, hybrydowe — 198 ofert. Częściowo to efekt składu: indeks dodaje nowe źródła, a duzi operatorzy częściej zatrudniają do biura. Ale dla kandydata wniosek jest ten sam: na cztery oferty trzy czekają na ciebie w konkretnym mieście.

Języki: angielskiego wymaga 6 879 ofert (91,2%). Ofert z rosyjskim jest 519 zamiast 350 (+48,3%), z ukraińskim — 213 zamiast 349. Niemiecki (219) i hiszpański (195) w ciągu miesiąca urosły prawie dwukrotnie.

Kto zatrudniał najwięcej

FirmaOtwarte oferty na 30 września
Aristocrat325
Evolution286
Entain285
Playtech281
Betsson Group209
Sportradar188
FanDuel174

Siedmiu największych pracodawców ma łącznie 1 748 otwartych ofert — 23,2% całego przekroju. Pierwsza czwórka idzie niemal łeb w łeb: między Aristocrat a Playtech jest 44 oferty różnicy. Kolejne 271 ogłoszeń w indeksie ukazało się bez nazwy firmy — pracodawca wolał się nie przedstawiać. Szczegółowy ranking z dynamiką dla każdej firmy — w indeksie pracodawców.

O czym rozmawiać na SBC

  1. Operacje i support — główny popyt. 2 924 oferty w „Operacjach kasyna” i 465 w supporcie graczy. Jeśli pracujesz w rolach operacyjnych, na targach masz więcej rozmówców niż ktokolwiek inny.
  2. Praca zdalna stała się mniejszością. 23,3% ofert wobec 41,8% na początku miesiąca. Przyjdź na stoisko z gotową odpowiedzią w sprawie relokacji: do jakiego miasta, od którego miesiąca, czy potrzebujesz pakietu.
  3. O widełki trzeba będzie pytać samemu. Wynagrodzenie pokazuje 632 oferty z 7 539 — 8,4%. Rozmowa przy stoisku to najlepszy moment, żeby poznać przedział przed pierwszą rozmową rekrutacyjną. Więcej o tym, kto podaje kwoty, — w omówieniu „Tylko 9% ofert podaje wynagrodzenie”.

Orientacyjne stawki dla każdej roli — w katalog zawodów oraz w kalkulatorze wynagrodzeń.

Metodologia i dane

Źródło — własny indeks ofert pracy SpinHire. Oferty, które zniknęły u źródła, są archiwizowane i nie trafiają do aktualnego przekroju. Zrzut do tego wydania wykonano 30 września 2026: 7 539 otwartych ofert, 482 firmy, 632 oferty z wynagrodzeniem.

  • Skąd liczby. Wskaźniki miesięczne i szereg dzienny od 2 września — market-history; przekrój według obszarów, krajów, formatów, języków i zawodów — market-stats; najwięksi pracodawcy — top-companies.
  • Porównanie w obrębie miesiąca. Tabele obszarów, krajów i formatów porównują punkty dzienne z 2 i 30 września. Zmiany odzwierciedlają zarówno rekrutację, jak i rozbudowę indeksu: we wrześniu podłączano nowe źródła, dlatego wzrost to wzrost widocznej części rynku, a nie całego rynku.
  • Liczba firm. Dzienny szereg firm w obrębie września jest nieporównywalny (8 września — 1 167, 9 września — 546), dlatego dynamikę firm podajemy tylko miesięcznie.
  • Wynagrodzenia w zawodach. Przedziały dla zawodów to szacunek SpinHire dla roli, a nie średnia z ogłoszeń.
  • Licencja. Dane są udostępniane na licencji CC BY 4.0. Aktualny wycinek — spinhire.io/market, eksport — spinhire.io/market.csv.

Jak nas cytować

Według danych job boardu SpinHire na 30 września 2026 roku w iGaming otwartych jest 7 539 ofert od 482 firm; we wrześniu aktualny przekrój wzrósł o 34,5%, a udział ofert zdalnych spadł z 41,8% do 23,3%. — https://spinhire.io/market

Dane można swobodnie wykorzystywać z podaniem źródła. Potrzebujesz przekroju według kraju, roli lub firmy — napisz na hello@spinhire.io.

Wydarzenia branżowe

Wszystkie wydarzenia →

Źródła